Poradnik

Moda kołem się toczy – kilka słów o ponadczasowości jeansu

on
14 czerwca 2022

Szczególnie ostatnie lata pokazują, że w modzie możemy się spodziewać wszystkiego. Wydaje się, że obecnie modne jest tylko to, co się Tobie podoba. Są jednak trendy, które wracają jak bumerang, choć wydawało się, że dawno odeszły w zapomnienie.

Chcesz wiedzieć o czym mówimy? Sprawdźmy, jak toczyła się historia denimowych spodni i jak to się ma do współczesności.

Trochę historii

Choć początek produkcji spodni z jeansu datuje się na lata pięćdziesiąte XIX wieku, to jednak trudno doszukiwać się współczesnych odpowiedników tamtego stylu. Pierwsze spodnie jeansowe były bowiem strojem roboczym. Z jeansu, ze względu na jego wytrzymałość, szyte były spodnie ochronne.

Ale już z początkiem XX wieku dostrzeżono w jeansie także potencjał estetyczny. Zaczęto tworzyć spodnie, które mogły być noszone na co dzień. Przestały kojarzyć się z klasą robotniczą, a ich kroje były coraz ciekawsze i odważniejsze.

Złota era Hollywood

Lata 1930 – 1960 dały nam takie postacie jak Marylin Monroe, James Dean czy Marlon Brando. Ikony ekranu, które wprowadziły jeansy do masowej świadomości. Na starych fotografiach Marylin możemy zobaczyć gwiazdę w jeansach z szerokimi nogawkami, podkreślających krągłości. Jeszcze kilka lat temu, gdy prym wiodły dopasowane spodnie typu rurki, trudno było znaleźć podobny fason spodni.

Dziś wydaje to się łatwiejsze niż kiedykolwiek – ten typ jeansów znajdziesz bez problemu choćby w kolekcji Rocks Jeans, np. spodnie DAISY w fasonie STRAIGHT FIT. Aby stworzyć outfit na wzór hollywoodzkich stylówek gwiazd kina, wystarczy dodać krótki kardigan lub związaną w talii koszulę i lekkie tenisówki.

Love and peace, czyli miłość i pokój

Lata 60., era dzieci kwiatów, przyniosły lekkość i świeżość. Hipisi kreowali swój własny kolorowy świat, hołdowali wolności i miłości. Najbardziej popularne stały się kwiatowe wzory i spodnie z rozszerzaną ku dołowi nogawą. Brzmi znajomo? Oczywiście, ten model również powrócił na sklepowe półki w ostatnich latach.

Popularne stały się spodnie dzwony, ale także te z szerokimi prostymi nogawkami. Jeśli chciałabyś odnaleźć podobny fason, sprawdź na przykład model MILLA Rocks Jeans. Stworzy piękne połączenie ze zwiewnymi bluzkami, szyfonowymi rękawami i kolorowymi wzorami.

Szalone lata 80. i 90.

Wraz z ich nadejściem poznaliśmy słynne MOM JEANS, rozpropagowane głównie za sprawą popularnych w tamtych czasach seriali młodzieżowych. Kto z nas nie kojarzy choćby produkcji Beverly Hills 90210? Nawet jeśli nie był to Twój ulubiony serial, choć trudno w to uwierzyć, na pewno kojarzysz głównych bohaterów i ich, teraz już ponadczasowe, stylówki.

Mom jeans wyrażają luz i brak skrępowania. Właśnie tego potrzebujesz? Sięgnij po mom jeans z kolekcji Rocks Jeans – model LINDA, charakteryzujące się wysoką talią, szerokimi biodrami i lekko zwężającymi się ku dołowi nogawkami.

Spodnie te przebojem wkradły się na okładki modowych magazynów, śmiało więc możemy włożyć je i do naszej szafy.

Stylizacje z mom jeans w roli głównej są bardzo proste, gdyż właściwie można pozwolić sobie na wszystko.

Widzisz je z T-shirtem i bluzą w wersji komfortowej? A może założysz krótki crop top o eleganckim dekolcie halter, zarzucając na wierzch równie modną oversizow’ą marynarkę i dodając szpilki na obcasie? Niezależnie od tego, jak wystylizujesz ten fason spodni, gwarantujemy, że zawsze będziesz wyglądać „na czasie”.

Przyglądając się minionej modzie i temu, co obecnie mamy do wyboru, bez trudu odnieść można wrażenie, że trendy lubią wracać. Wszystko, co obecnie obserwujemy w katalogach wydaje się powtórką tego, co już było i się sprawdziło. Teraz swobodniej podchodzimy do mody, producenci dają nam szeroki wachlarz wyboru. Z pewnością każdy odnajdzie to, w czym będzie czuł się najlepiej.

TAGS
RELATED POSTS